Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

Naujienos

Kviečiame skirti 0,6 proc. Gyventojų pajamų mokesčio LAMPSS

 • Atnaujinta: 2020 birželio 19, Penktadienis 17:50

Kviečiame skirti 0,6 proc. Gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimui(LAMPSS).

LAMPSS veiklos tikslai -  aukštųjų mokyklų darbuotojų atlyginimų kėlimas ,darbo sąlygų gerinimas. Paremkite mūsų veiklą, neišleisdami pinigų! Kartu puoselėkime  svarbiausias vertybes – rūpestį darbuotojų išlikimu, darbo sąlygų gerinimu. Skelbiame nešališkas, objektyvias pažiūras ir nuomones, atliekame apklausas, kurias pateikiame Seimui, Vyriausybei, Švietimo ,sporto ir mokslo ministerijai. Konstruktyviai kritikuojame valdžią ir jai patariame, deramės su darbdaviais ir Vyriausybe dėl darbuotojams palankios Kolektyvinės sutarties.  

Skirkite 0,6 proc. Gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimui(LAMPSS).

Paramą skirti galima:

Elektroniniu būdu prisijungiant prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) ir užpildant prašymo formą mokesčio dalį (FR0512 forma) https://deklaravimas.vmi.lt.

Detali pildymo instrukcija:

 1. E1 laukelyje pasirinkite 2-paramos gavėjas.
 2. E2 laukelyje įveskite LAMPSS kodą 301572530.
 3. E4 laukelyje įveskite 0,6 proc.
 4. E5 laukelyje nurodykite laikotarpį iki kurio norite skirti paramą (2019 m. arba 2020 m.)
 5. Ties 6S uždėkite varnelę.

Dėl rekomendacijų mokymui nuotoliniu būdu

Rekomendacijos dėl ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu  yra skirtos padėti mokyklų, įgyvendinančių ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas, bendruomenėms pasirengti ugdymo proceso organizavimui nuotoliniu būdu, iki bus atnaujintas įprastas ugdymo procesas.

Esant koronaviruso grėsmei, nuotoliniu būdu mokyklos gali ugdyti mokinius nepriklausomai nuo to, ar šis būdas yra įteisintas mokyklos nuostatuose / įstatuose, ar ne. Laikinai organizuojant ugdymą nuotoliniu būdu, mokymo sutartys nekeičiamos.

Svarbu, kad mokyklos pasirengtų ir pateiktų aiškią informaciją apie mokymo organizavimą nuotoliniu būdu bei kontaktus, kuriais galėtų gauti pagalbą mokiniai, jų tėvai (globėjai, rūpintojai), mokytojai.

Skaitykite daugiau (visas įsakymo tekstas). 

 

DĖL SITUACIJOS, SUSIJUSIOS SU KORONAVIRUSU, VALDYMO PRIEMONIŲ

Aplinkraštis švietimo įstaigų steigėjams ir vadovams dėl situacijos, susijusios su koronavirusu, valdymo priemonių.

Čia rasite:

 1. Dėl mokinių priežiūros, laikinai sustabdžius ugdymo ir vaikų priežiūros procesą ir švietimo
  veiklą;
 2. Dėl švietimo įstaigų darbo organizavimo;
 3. Dėl darbuotojų darbo apmokėjimo;
 4. Dėl brandos egzaminų vykdymo ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo;
 5. Dėl informacijos sklaidos;

Informacija Koronaviruso grėsmės tema nuolat talpinama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos svetainėje (adresu https://www.smm.lt/web/lt/del-koronaviruso).

Attachments:
Download this file (Aplinkraštis 03 (2020-03-16).pdf)Aplinkraštis

Informacija dėl koronaviruso

Visoje Lietuvoje dėl koronaviruso dviem savaitėms uždaromos švietimo įstaigos.

Nuo kovo 13 d. rekomenduojama, o nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. privalomai stabdomas ugdymo, mokymo ir studijų procesas visose švietimo įstaigose, t.y. universitetuose, kolegijose ir mokyklose, taip pat dienos ir užimtumo centruose, neveiks darželiai, neformaliojo švietimo įstaigos.

Ugdymo įstaigose rizika virusui plisti yra itin didelė, todėl jų uždarymas padės užkirsti kelią galimoms naujojo koronaviruso grėsmėms.

Ministras patvirtino nuotolinį darbą, bent jau kol kas darbuotojų darbo užmokesčiui institucijų darbo pokyčiai įtakos neturėtų turėti.

Daugiau informacijos https://www.smm.lt/web/lt/del-koronaviruso.

Didės kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos 2020 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme Nr. XIII-2695 (toliau – 2020 m. valstybės biudžeto įstatymas) kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimui tikslingai numatyta 14 mln. eurų.  Dalis šių lėšų numatyta švietimo srities viešojo sektoriaus įstaigose dirbančių kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimui 10 proc.
 
Švietimo srities viešojo sektoriaus įstaigose dirbančių kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimui numatytos lėšos yra suplanuotos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintuose 2020 m. asignavimuose, dėl kurių paskirstymo ir atitinkamų sprendimų priėmimo yra atsakinga Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

VMI ir profesinės sąjungos aptarė gyventojų skiriamos paramos naujoves bei iššūkius

Gruodžio 18 d. (trečiadienį) aptarti numatytus gyventojų skiriamos paramos pokyčius į Valstybinę mokesčių inspekciją (toliau – VMI) atvyko kelių profesinių sąjungų atstovai. VMI vadovei Editai Janušienei pristačius mokesčių administratoriaus veiklos rezultatus bei prioritetus, Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė ir Vilniaus apskrities VMI vadovė Virginija Ginevičienė papasakojo apie ateityje laukiančias paramos skyrimo naujoves. Į diskusiją įsitraukus profsąjungų atstovams, įvardinti aktualiausi paramos gavėjų poreikiai bei VMI galimybės užtikrinant sklandų perėjimą prie prašymų skirti paramą teikimo vien pažangesniu – elektroniniu, būdu.
Svarbu pažymėti, kad trečiadienį ryte VMI pranešė, jog atsižvelgė į bendrą paramos gavėjų prašymą ir priėmė sprendimą suteikti pereinamąjį 2 metų laikotarpį per kurį paramą, nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio, galima teikti ne tik e. būdu. Pereinamasis laikotarpis numatytas iki 2022 m. sausio 1 d., kuomet įsigalioja VMI viršininkės įsakymas, panaikinsiantis galimybę skirti paramą teikiant prašymą popieriuje. 

Skaityti daugiau...

ŠMSM atsakymas į LAMPSS kreipimasi (2019 11 16)

 • Atnaujinta: 2019 gruodžio 23, Pirmadienis 14:54

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (toliau – Ministerija) vykdydama Ministro Pirmininko pavedimą, įformintą Vyriausybės kanclerio 2019 m. lapkričio 20 d. rezoliucija Nr. S-4100, išnagrinėjo Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo 2019 m. lapkričio 19 d. kreipimąsi Nr. 19-05.

Kviečiame dalyvauti Visuotiniame Lietuvos mokslininkų suvažiavime

 • Atnaujinta: 2019 gruodžio 23, Pirmadienis 14:30

Lietuvos mokslininkų sąjunga (LMS) ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) š. m. gruodžio 13 d. Lietuvos Respublikos Seimo istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje (Vilnius, Gedimino prospektas, 53). rengia Antrąjį visuotinį Lietuvos mokslininkų suvažiavimą strateginiams mokslo ir studijų sistemos klausimams aptarti. Primename, kad suvažiavimas vyks po 30 metų pertraukos . Suvažiavimo pradžia – 10.00 val.   

       Įėjimas į Seimą – pro III rūmų apsaugos punktą. Reikia turėti asmens dokumentą.

                   

Skaityti daugiau...

Atviras laiškas akademinei bendruomenei ir LAMPSS partneriams

 • Atnaujinta: 2019 gruodžio 05, Ketvirtadienis 18:29

Gerb. Kolegos,-ės,

Dėkojame Jums, kad įspėjamojo streiko metu buvote pilietiški, solidarūs ir prisijungėte prie mūsų. Rezultatas, kurį pasiekėme, galėjo būti ir geresnis, tačiau derybose retai kada viena pusė gauna viską, ko siekia. Kol kas manome, kad mūsų pasirinkta derybinė taktika leido bendruomenei pamažu, bet užtikrintai kasmet (pagal šakos kolektyvinę sutartį) gauti vis didesnį darbo užmokestį. Išsiderėtas 2025 metais 150 procentų dydžio atlyginimas, skaičiuojant nuo šalies vidutinio darbo užmokesčio, mūsų skaičiavimu, bus ne mažiau kaip du kartus didesnis, nei jis buvo 2017 metais pradėjus kolektyvines derybas. Mes suprantame, kad dėl itin spartaus vartojimo ir kainų augimo dabartinis darbo užmokestis vis dar išlieka menkai konkurencingas, tačiau kartu prašome suprasti ir tai, kad šiandien profesinės sąjungos negali pasigirti ypač dideliais biudžetais, reikalingais nusipirkti eterio laiką, būtiną pritraukiant visuomenės dėmesį siekiant parodyti mokslininkų ir dėstytojų svarbą valstybei. Visgi, pasirinktas dialogo, bendradarbiavimo ir pamatuotos neagresyvios kritikos kelias leido pasiekti susitarimus, dėl kurių trejus metus iš eilės didinamas aukštojo mokslo darbuotojų darbo užmokestis, kuris iki tol tik mažėjo.

Taip pat norime padėkoti visiems žmonėms, institucijoms, kurie prisidėjo prie aukštųjų mokyklų darbuotojų darbo užmokesčio didinimo. Vieni formaliai, kiti neformaliai bendraudami su LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, su LR Vyriausybe bei LR Seimu, dar kiti atsiliepdami į kvietimą vieningai pademonstruoti nepritarimą nulinei finansavimo politikai ar gerai atlikdami savo darbą ir formuodami teigiamą nuomonę apie akademinę bendruomenę.

Skaityti daugiau...

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

 

Galinčius finansiškai paremti profsąjungų vykdomą veiklą kviečiame pasinaudoti PayPal paramos skyrimo sistema.

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.