LRT vadovybės ir parlamentinės opozicijos maištas prieš Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką

Nepavykusi Seimo nario M. Basčio apkalta, A. Tapino organizuota protesto akcija ir opozicijos reikalavimai surengti pirmalaikius parlamento rinkimus turi būti vertinami pirmiausia valstybės politinio stabilumo požiūriu. Vilniaus Forumas kritiškai vertina valdančiosios koalicijos darbą, bet neremia nei vienos konflikto šalies ir iškelto reikalavimo surengti pirmalaikius rinkimus. Nepanaikinęs priesaiką sulaužiusio savo nario mandato Seimas pasielgė neteisėtai ir gėdingai. Tačiau tai yra ne tik valdančiųjų partijų, bet viso Seimo kaltė, ypač turint omenyje, kad balsavimas buvo slaptas. Dabartinis prastai dirbantis Seimas apskritai niekuo nesiskiria nuo ankstesnių seimų ir nėra už juos kuo nors ypatingai blogesnis.

Gėdingu Seimo balsavimu mėgina pasinaudoti LRT vadovybė ir opozicija siekdamos savų tikslų. Valstybiniu lygmeniu oficialiai pripažinus, kad LRT vyko didelio masto grobstymai, vienintelė galimybė jos vadovybei ir su ja susijusiems asmenims išvengti atsakomybė už padarytus pažeidimus yra pakeisti valdžią tikintis, jog atėjusi nauja valdžia nutrauks pradėtą šių pažeidimų tyrimą. Opozicija mėgina dirbtinai išpūsti negarbingo balsavimo reikalą tikėdamasi pasinaudoti juo kaip dingstimi išsireikalauti išankstinių rinkimų ir sugrįžti į valdžią. A. Tapino surengtas protesto mitingas buvo panaudotas kaip priemonė siekti šio tikslo. Reikalavimas surengti išankstinius rinkimus neturi teisinio ir dalykinio pagrindo ir turi būti vertinamas kaip beatodairiškos ir neatsakingos kovos dėl valdžios išraiška. Tai kelia pavojų šalies politiniam stabilumui. Išankstiniai rinkimai esamomis sąlygomis yra nenaudingi ir beprasmiški. Jų reikalaujančios partijos jau parodė savo neįgalumą ir neveiksnumą. Jos nėra pajėgios įgyvendinti kraštui ir jo piliečiams reikalingas permainas.

Vilniaus Forumas pritaria siūlymui stabdyti LRT Tarybos veiklą:
http://www.vilniausforumas.lt/2018/03/vilniaus-forumas-remia-raginima.html

V. Rubavičiaus straipsnis apie LT vadovybės iššūkį Lietuvos Respublikos Seimui kaip aukščiausiai politinei valstybės institucijai:
http://www.propatria.lt/2018/03/vytautas-rubavicius-ar-atleis-edmundas.html

A. Rusteikos straipsnis apie keliamo reikalavimo spręsti apkaltų klausimus atviru Seimo narių balsavimu sąsajas su komunistine-stalinistine praktika:
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/algimantas-rusteika.-sveiki-atvyke-i-praeiti1

V. Sinicos straipsnis apie reikalavimą surengti išankstinius rinkimus:
http://www.propatria.lt/2018/03/vytautas-sinica-apie-isankstinius.html

A. Rusteikos straipsnis apie praėjusio amžiaus aštuntąjį dešimtmetį primenantį politinį sąstingį, valdžios krizę, A. Tapino ir opozicijos organizuotą simuliakrinį ,,pilietinį" protestą ir žlugusį mėginimą įvykdyti neoliberalistinį seimokratinį (technologijos požiūriu) valstybės perversmą:
http://www.vilniausforumas.lt/2018/03/algimantas-rusteika-krize.htmlVilniaus forumo vardu Koordinatorius Arnas Simutis
El. paštas:

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.