Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

Visuotinis AM įspėjamasis streikas

  • Atnaujinta: 2019 lapkričio 25, Pirmadienis 16:04

 

Vadovaujantis Darbo kodekso 181 str. 2 d. ir 246 str. 1 d. LAMPSS informavo Lietuvos Respublikos Vyriausybę, ją atstovauti įgaliotą Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministeriją apie būsimo įspėjamojo streiko pradžią Darbo kodekso nustatytais terminais ir tvarka. LAMPSS informuoja, kad 2019 m. lapkričio 28 d. nuo 8 val. iki 10 val. skelbiamas įspėjamasis švietimo šakos streikas, kuriame dalyvaus ir Jūsų atstovaujamų institucijų darbuotojai. Atkreipiamas dėmesys į tai, kad atskirose institucijose streiko laikas gali būti pasirinktas kitoks, dėl šių švietimo-mokslo įstaigų veiklos specifikos.

Įspėjamąjį streiką skelbiame Vyriausybei ir jos įgaliotai LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija nevykdant Švietimo šakos kolektyvinės sutarties pasiekto susitarimo:

  1. Nuo 2020 m. kasmet didinti dėstytojų, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų etatinį (bazinį) darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., kad 2025 m. šių darbuotojų vidutinis darbo užmokestis sudarytų 150 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio.
  2. Pasirašyti 2019 metų gegužės mėnesį su LAMPSS ir rugpjūčio mėnesį su mokytojais suderėtą šakos kolektyvinės sutarties papildymą ir tuo įteisinti šiais metais pasiektą susitarimą.
  3. Taip pat LAMPSS reikalauja laikytis derybų metu LR Vyriausybės įgaliotos derėtis LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duoto pasižadėjimo proporcingai kelti ir neakademinių darbuotojų atlyginimus bei rasti tam reikalingų lėšų, taip pat, įvesti nemokamas bakalauro studijas nuo 2020 m. .

LAMPSS narių įspėjamąjį streiką koordinuos, 2019 m. lapkričio 14 d. LAMPSS sudarytas streiko komitetas: Pirmininkė- A. Lapinskienė (LAMPSS pirmininko pavaduotoja), nariai- S. Vaitkevičius (LAMPSS pirmininkas), V. Skėruvienė (LAMPSS pirmininko pavaduotoja).

Tuo pačiu, informuojame, kad LAMPSS, priėmė sprendimą skelbti visuotinį įspėjamąjį streiką 2019 m. lapkričio 28 d. nuo 08:00 val. iki 10:00 val. arba dvi valandas nuo įstaigos darbo pradžios, jeigu darbas pradedamas vėliau kartu su visomis šakoje dalyvaujančiomis mokytojų profsąjungomis(LŠPS, LŠMPS “Solidarumas“ ,LPS “Sandrauga“,LŠĮPS)

Tą pačią dieną, 2019 m. lapkričio 28 d., laike nuo 10:00 val. iki 12:00 val., LAMPSS rengs piketus prie LR Vyriausybės ir LR Finansų ministerijos.

LAMPSS reikalauja LR Vyriausybės laikytis derybų metu pasiekto susitarimo ir vykdyti visus kolektyvinės sutarties priedu ir kolektyvinėmis derybomis pasiektus susitarimus su visomis kolektyvinių derybų šalimis.

LAMPSS skelbiamas įspėjamasis streikas neįvyks tik LR Vyriausybei iki 2019 metų lapkričio mėn. 27 dienos sutikus ir priėmus sprendimą patenkinti visus Kolektyvinių derybų šalių kolektyvinėmis derybomis pasiektus susitarimus.

 KAIP ELGTIS ĮSPĖJAMOJO STREIKO METU?

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų 
Pirmininkas Sigitas Vaitkevičius

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

 

Galinčius finansiškai paremti profsąjungų vykdomą veiklą kviečiame pasinaudoti PayPal paramos skyrimo sistema.

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.