VMI ir profesinės sąjungos aptarė gyventojų skiriamos paramos naujoves bei iššūkius

Gruodžio 18 d. (trečiadienį) aptarti numatytus gyventojų skiriamos paramos pokyčius į Valstybinę mokesčių inspekciją (toliau – VMI) atvyko kelių profesinių sąjungų atstovai. VMI vadovei Editai Janušienei pristačius mokesčių administratoriaus veiklos rezultatus bei prioritetus, Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė ir Vilniaus apskrities VMI vadovė Virginija Ginevičienė papasakojo apie ateityje laukiančias paramos skyrimo naujoves. Į diskusiją įsitraukus profsąjungų atstovams, įvardinti aktualiausi paramos gavėjų poreikiai bei VMI galimybės užtikrinant sklandų perėjimą prie prašymų skirti paramą teikimo vien pažangesniu – elektroniniu, būdu.
Svarbu pažymėti, kad trečiadienį ryte VMI pranešė, jog atsižvelgė į bendrą paramos gavėjų prašymą ir priėmė sprendimą suteikti pereinamąjį 2 metų laikotarpį per kurį paramą, nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio, galima teikti ne tik e. būdu. Pereinamasis laikotarpis numatytas iki 2022 m. sausio 1 d., kuomet įsigalioja VMI viršininkės įsakymas, panaikinsiantis galimybę skirti paramą teikiant prašymą popieriuje. 

„VMI planuose – žingsnis po žingsnio pereiti prie gaunamų duomenų skaitmenizavimo. Dėl šios priežasties mums taip pat labai svarbu teisingai ir suprantamai suteikti visuomenei visą reikiamą informaciją apie pajamų mokesčio dalies skyrimą e. būdu. Geriausių rezultatų pasieksime tik dirbdami kartu su Jumis — paramos gavėjais. Jūsų konstruktyvios pastabos ir komentarai padeda mums tobulinti savo veiklą, tad esame atviri diskusijai ir sieksime, kad šis 2 metų pereinamasis laikotarpis būtų sklandus, o 2022 m. laukiančius pokyčius pasitiktume be streso“, - teigia E. Janušienė.

Susitikimo metu VMI atstovai ne kartą akcentavo, jog pereinamuoju laikotarpiu VMI aktyviai bendradarbiaus su paramos gavėjais, suteiks visą reikiamą pagalbą pirmą kartą tiekiantiems prašymus e. būdu, o svarbiausia supaprastins prašymų skirti paramą teikimo formą.

Profesinėms sąjungoms ir jų susivienijimams aktualia informacija pasidalino ir Mokesčių informacijos departamento darbuotojai: aptarti aktualiausi apmokestinimo (pelno, gyventojų pajamų mokesčiai) ir kitų mokestinių pareigų (paramos panaudojimo ataskaitos, deklaracijų pateikimo) klausimai.

VMI dėkoja į susitikimą atvykusiems ir savo mintimis pasidalinusiems Lietuvos žurnalistų sąjungos, UAB „Vilniaus viešasis transportas“ profesinės sąjungos, Lietuvos bankų tarnautojų profesinės sąjungos, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“, „Lietuvos metalistų profesinių sąjungų susivienijimo, Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos darbuotojų profesinės sąjungos bei Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos atstovams. Tobulėkime drauge!

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.