Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

LAMPSS kreipimasis dėl atleidimo

  • Atnaujinta: 2013 sausio 30, Trečiadienis 17:48

Jei iškils grėsmė netekti darbo 

 Mokslo metų pradžia pedagogui bei darbuotojui – ne tik stresas, bet ir nerimas dėl kitų mokslo metų darbo krūvio, darbo vietos išlikimo mažėjant studentų skaičiui ar vykstant mokslo ar mokymo įstaigos pertvarkai.

Informuojame, kad LR Darbo kodeksas įpareigoja įstaigos (universiteto, kolegijos, mokslo tyrimo instituto) vadovą konsultuotis su darbuotojų atstovais priimant sprendimus, galinčius turėti įtakos darbuotojų teisinei padėčiai, ir įstatymų nustatytais atvejais gauti jų sutikimą.

Kai darbuotojus numatoma atleisti iš darbo dėl ekonominių ar technologinių priežasčių, taip pat dėl darbovietės struktūrinių pertvarkymų, darbdavys, prieš įteikdamas įspėjimą apie darbo sutarties nutraukimą, turi surengti konsultacijas su darbuotojų atstovais, kad būtų išvengta numatomų pertvarkymų neigiamų pasekmių arba jos būtų sušvelnintos. Konsultacijų išvados įforminamos protokolu. Jį pasirašo darbdavys bei darbuotojų kolektyvui atstovaujančio organo atstovai.

Vadovaujantis LR Konstitucijos 50 str. ir Darbo kodekso 19 str., profesinės sąjungos organizacija yra įstaigos darbuotojų atstovė.

Jei minėtose mokslo ar mokymo įstaigose veikia profesinė sąjunga, darbuotojas, dėstytojas – profesinės sąjungos narys, kilus abejonei dėl galimo atleidimo teisėtumo, turėtų kreiptis į įstaigos profesinės sąjungos komitetą, kad būtų inicijuotos konsultacijos su darbdaviu pagal visas LR Darbo kodekso nuostatas. Nesant profesinės sąjungos įstaigoje, galite kreiptis į Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimą (LAMPSS) ir įsitraukti į veiklą kaip asocijuotasis narys.

Įstaigos profesinei sąjungai kvalifikuotas konsultacijas teikia Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas adresu: LT-44029 Kaunas, K. Donelaičio g. 73, Tel. 837300274     

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.