LAMPSS atstovų susitikimas su ministru G. Steponavičiumi

Š.m. spalio 16 d. Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovai susitiko su Švietimo ir mokslo ministru G. Steponavičiumi.
Susitikimas įvyko ministro iniciatyva. LAMPSS atstovai pareiškė, kad, nežiūrint šį pavasarį priimto Mokslo ir studijų įstatymo, aukštųjų mokyklų dėstytojų padėtis ne tik, kaip buvo žadama reformos šalininkų, nepagerėjo, bet netgi dar ir pablogėjo. Jau vieną kartą rugsėjo pradžioje neteisėtai (šis vyriausybės veiksmas prieštarauja LR Darbo kodeksui) sumažinus dėstytojų atlyginimus daugiau kaip 8 proc., jie išgirdo, kad jau nuo kitų metų jiems darbo užmokestį žadama mažinti dar 10 procentų, nors mokytojams žadama tik 5 proc. Labiausiai dėstytojų atstovus papiktino tas faktas, kad šiuo metu Lietuvos mokytojų atlyginimai jau tapo didesni nei dėstytojų, kurių kvalifikacija yra gerokai aukštesnė. Ministras profsajungų atstovus „nudžiugino“, kad yra būdų, 2-3 proc. sušvelninti aukštųjų mokyklų darbuotojų darbo užmokesčio fondo mažinimą iš studento krepšeliui skiriamų valstybės ir Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Profsąjungų atstovai akcentavo, kad ministro siūlomas dėstytojų atlyginimo mažinimo kompensavimas speclėšomis yra labai neapibrėžtas ir skirtingas atskirose aukštosiose mokyklose. Šie pasiūlyti pinigai iš esmės problemos nesprendžia ir vėl iš naujo sės prie derybų stalo tik tada, kai šie siūlymai bus išdėstyti raštiškai ir pasiūlyti konkretūs teisiniai mechanizmai jų įgyvendinimui.
LAMPSS pirmininkė docentė dr. Asta Lapinskienė iškėlė dėstytojų didelio darbo krūvio problemą, neleidžiančią skirti pakankamai laiko mokslinei veiklai ir studijų kokybei gerinti. Ji siūlė studento krepšeliui skirtas lėšas „pririšti“ prie dėstojų darbo krūvio. Susitikimo metu buvo akcentuota, kad aukštųjų mokyklų dėstytojų darbo užmokestis yra mažesnis už su šių įstaigų administracijos darbuotojų, nes jiems dažnai prie atlyginimo papildomai dar yra išmokami priedai ir priemokos. Susitikimo metu taip pat kalbėta apie galimą bendrą ministerijos ir profsąjungų darbą kuriant teisės aktus, kurias būtų galima reglamentuoti, kaip socialiai teisingai paskirstyti valstybės skirtas darbo užmokesčio fondo ir specialias aukštųjų mokyklų turimas lėšas darbuotojų darbo užmokesčiui mokėti.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.