Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

LAMPSS susitikimas su moklslo tarybos atstovais

  • Atnaujinta: 2013 sausio 30, Trečiadienis 17:48

LIETUVOS AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ PROFESINIŲ SĄJUNGŲ SUSIVIENIJIMO ATSTOVAI SUSITIKO SU LIETUVOS MOKSLO TARYBOS ATSTOVAIS

 Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovai gruodžio 10 d. susitiko su Lietuvos mokslo tarybos nariais.

Susitikime pradžioje LAMPSS atstovai pabrėžė, kad 2009m. spalio12 d. priimtas Lietuvos mokslo tarybos nutarimas Nr. VII- 20 „Dėl minimalių kvalifikacinių valstybinių mokslo ir studijų institucijų mokslo darbuotojų pareigybių reikalavimų aprašo patvirtinimo“ sukėlė didelį Lietuvos mokslininkų nepasitenkinimą, dėl neadekvačiai iškeltų reikalavimų ir vienpusiškai priimto sprendimo. LAMPSS išreiškė susirūpinimą, kad šis vienpusiškas nutarimas priimtas pažeidžiant demokratinėje valybėje priimtinas procedūras, nes jis nebuvo derintas nei mokslo įstaigomis, nei su Lietuvos mokslininkų sąjunga ir neatitinka Konstitucinio teismo išaiškinimo. Taip buvo išreikštas susirūpinimas, kad šiuose reikalavimuose Lietuvoje mokslininkai yra suskirstyti į dvi grupes. Vieniems mokslininkams, dirbantiems fizinių, biomedicinos, technologijos mokslų srityse taikomi keliskart aukštesni reikalavimai nei dirbantiems socialinių ir humanitarinių mokslų srityse. Tokie reikalavimai pažeidžia lygių galimybių principus.

 

Taip pat buvo iškelta mintis, kad mokslininkams keliami reikalavimai turi būti pasverti ir pamatuoti esama situacija ir numatant mokslo vystymo perspektyvas. Šiuo metu LAMPSS atlikus preliminarius tyrimus, 60-80 proc. Lietuvos mokslininkų neatitiktų nustatytų Mokslo tarybos reikalavimų. Aišku, kad  mes turime lygiuotis į Europos mokslo pasiekimus. Bet reikalavimus mokslininkams reikėtų kelti palaipsniui, skiriant mokslui daugiau valstybės biudžeto lėšų, tikslingai nukreipiant Europos Sąjungos fondų lėšas, skatinant jaunus žmones pasirinkti mokslininko profesiją ir tik po daugiau iš jų reikalauti. Kitu atveju per daug griežti reikalavimai gali suveikti priešingai norimam gauti rezultatui - visai sužlugdyti Lietuvoje kai kurias mokslo sritis, iššaukti iškreiptą konkurenciją, padaryti nepatrauklią šią sritį jauniems, gabiems, iniciatyviems žmonėms. Mokslų Tarybos pirmininkas prof. E.Butkus pabrėžė, kad šie reikalavimai yra rekomenduojamo pobūdžio ir kiekviena institucija gali nustatyti savus kriterijus (tą nurodo 9 šių nutarimo punktas) , be to jie negali būti taikomi pedagoginiams darbuotojams (profesoriams, docentams, lektoriams, asistentams). Susitarta šiuos reikalavimus peržiūrėti ir pakoreguoti.

Po to susitikus LAMPSS, Lietuvos mokslininkų sąjungos, Lietuvos mokslo tarybos pirmininkams viską suderinti.

LAMPSS  komiteto narys  doc. dr. Artūras Stimbirys

Attachments:
Download this file (20091210_LAMPSS_susitikimas.pdf)Informacija

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.