Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja 13-os aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

LAMPSS ataskaitinio rinkiminio susirinkimo REZOLIUCIJA

Lietuvos Aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas, atstovaujantis 13 aukštųjų mokyklų, 2016 m. vasario 26 d susirinkęs į organizacijos ataskaitinį rinkiminį susirinkimą konstatuoja:

LR Konstitucijos veikimo išmontavimas aukštojo mokslo sektoriuje, laiku neįvykdyti Konstitucinio Teismo nutarimai, neištaisytos klaidos, sukėlė sunkias pasekmes. Antikonstitucinis įstatymas ne tik, kad neišsprendė jokių problemų, bet esančias problemas tik pagilino. Pagrindinis naratyvas, įkyriai plėtotas medijose, buvo (ir dabar tebėra) aukštojo mokslo kokybė.

Sunkių antikonstitucinio valdymo pasekmių akivaizdoje Lietuvos akademinė bendruomenė yra paversta auka. Skriaudžiama auka turi teisę dejuoti ir skųstis, viešinti minėtas negeroves tarptautiniu mastu, kreiptis pagalbos į Europos Komisiją, tarptautines žmogaus teises ir demokratiją ginančias organizacijas, į tarptautines profsąjungas ir mokslinius susivienijimus, į medijas. Čia yra ne vien akademinės bendruomenės paniekinimo ir užgautų ambicijų klausimas. Aukštasis  mokslas yra išskirtinai svarbi modernios europinės valstybės posistemė, sukurianti galimybę paruošti reikalingus valstybei specialistus.

R E I K A L A U JA M E:

1. Aukštajame moksle atstatyti konstitucinę santvarką, demokratinį viešąjį valdymą ir tinkamą  finansavimą.

2. Sudaryti specialias užimtumo skatinimo programas, kurios garantuotų kokybišką užimtumą mokslininkams ir dėstytojams, iškrintantiems iš susitraukiančio ir nureformuoto aukštojo mokslo. 

3. Skubiai pasirašyti Švietimo šakos kolektyvinę sutartį ir vykdyti suderėtas nuostatas.

LAMPSS Taryba  

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT627180900000695099           
Banko kodas: 70117 (Šiaulių bankas)
EL. paštas:
Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva
Telefonas:

 

Galinčius finansiškai paremti profsąjungų vykdomą veiklą kviečiame pasinaudoti PayPal paramos skyrimo sistema.

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.