Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

ŠMM susitikimas su švietimo darbuotojų profesinėmis sąjungomis

  • Atnaujinta: 2017 sausio 04, Trečiadienis 13:58

2017 metų sausio 2 d. Švietimo ir mokslo ministerija organizavo susitikimą su visomis švietimo darbuotojų profesinėmis sąjungomis. Susitikime dalyvavo ministrė Jurgita Petrauskienė, ministerijos kancleris Tomas Daukantas ir Aidas Aldakauskas, Saulius Zybartas, Kristina Markelienė, o taip pat visi švietimo darbuotojų profesinių sąjungų ar susivienijimų pirmininkai.  LAMPSS atstovavo prof. A. Stimbirys, R. Žurauskirenė, A. Lapinskienė.  Per valandą trukusį susitikimą buvo aptarti pagrindiniai darbai, kurie bus vykdomi per ateinančius 3 mėnesius.  Ministrė išsakė poziciją kad pradėti ir numatyti  ankstesnių ir dabartinės vyriausybės planai turi būti vykdomi. Didelę dalį susitikimo buvo kalbama apie problemas aktualias mokytojams, tačiau nebuvo pamirštos ir aukštosios mokyklos.  Aptarti klausimai šiame susitikime buvo tik bendrojo pobūdžio nesigilinant į pačias problemas, o tik tariantis dėl tolimesnio geranoriško bendradarbiavimo. Buvo nutarta, kad laike 2savaičių profsąjungos pateikia savo pasiūlymus dėl numatomos sisteminės pertvarkos modelio ir tokius pasiūlymus gauna iš ŠMM tuomet vyksta susitikimas ir derybos dėl skirtingų požiūrių suderinimo.

Susitikimo metu buvo pabrėžta, kad per tris mėnesius turi būti paruošta mokytojų etatinio apmokėjimo, efektyvi pedagogų rengimo bei kvalifikacijos kėlimo sistema. Suderinus pozicijas ,toliau planuose numatoma peržiūrėti ir derinti švietimo darbuotojų kolektyvinę sutartį. Seimo švietimo ir mokslo komitetas pasiūlė, kad turi būti pereinama prie nemokamų bakalauro studijų ir prie kito aukštųjų mokyklų finansavimo modelio.
Aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų atstovų susitikimas su ministre bus rengiamas atskirai  sausio 12 d. pagal pateiktus  aktualius klausimus.

  • IMG_20170102_142752

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Tel. +370 699 12130
 Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.